Temat: Studia za granicą

Hej. Czy ktoś z was podjął się kiedyś studiowania za granicą? Może nadal się uczycie lub planujecie rozpocząć studia poza granicami Polski?

2

Odp: Studia za granicą

Ja swego czasu studiowałam w Australii. Zaciekawił mnie kiedyś artykuł na fce.pl/studia-w-australii i podjęłam życiową decyzję. Załatwiłam sobie wizę studencką i wyjechałam. To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Nauczyłam się tam naprawdę przydatnych rzeczy od świetnie prowadzących wykłady profesorów. Po ukończeniu studiów wróciłam do Polski. Obecnie złożyłam wniosek o wizę i już w przyszłym roku wyjeżdżam do Australii na stałe. Jestem bardzo podekscytowana bo zakochałam się w tym kraju bez pamięci. ps. Co do powyższej strony, to jest tam też pewien artykuł, w którym Mirosław Zelent pisze o nauce, pasji i inspiracji. Polecam.

Ach, aż Ci zazdroszczę. Ja myślałam o studiowaniu w zimniejszych rejonach naszej planety – Kanadzie.

4

Nie myśl tylko składaj podanie o wizę. Jeśli Ci się nie spodoba to przynajmniej będziesz mieć ciekawe doświadczenie.

Masz rację. Mam w sumie warunki więc mogłabym wyjechać. Hahaha, nie sądziłam, że przez jeden wpis na forum zmienią się moje rozmyślania w plany.

6

No widzisz, nic nie ryzykujesz a jedynie możesz zyskać cenne doświadczenia a tego nikt Ci nie zabierze. Na start tak w ramach dobrej rady na pewno pomocne w życiu w innym kraju i rozwój osobisty będzie znajomość języka a jeszcze lepszy był by jakiś certyfikat. Nie namawiam ale pomyśl nad tym, mówię z własnego doświadczenia, trzymam kciuki, cześć.