Temat: Kosmetyki apteczne – czy warto je wybierać?

Mówi się, że kosmetyki naturalne są takie dobre, no ale przecież w aptece są nie tylko naturalne, wykonywane z chemicznych składników także

Odp: Kosmetyki apteczne – czy warto je wybierać?

Tak, ale przecież w lekach też masz chemicznie wyodrębnione składniki prawda? I one też mogą być dobre, kluczem jest tylko niestosowanie w kosmetykach tych, które ewidentnie szkodzą, jak sodium laureth sulfate czy alkohol denat, nie mówiąc już o silikonach. W aptecznych kosmetykach zwykle ich nie znajdziesz.

3

Aha, to o tym nie wiedziałam, nie znam się za bardzo na składach

4

Ja lubię kupować kosmetyki w aptece nawet jeśli niektóre z nich mogę dostać w drogerii czy nawet w markecie, jak na przykład Bielendy: https://www.aptekagemini.pl/manufacturer/bielenda. A dlaczego? Mam wrażenie, że w aptece są produkty lepszej jakości, poza tym pewnie są lepiej przechowywane bo farmaceuci się na tym znają, inaczej niż pracownicy drogerii czy marketu którzy pewnie nie przywiązują do tego wagi.  I w aptece trudno spotkać produkt przeterminowany

5

W moim przypadku to raczej mus kupowanie w aptece bo w drogerii nie znajdę na przykład tego kremu https://www.aptekagemini.pl/dexeryl-kre … -500g.html. Moja skóra ma wyraźne wymagania i tylko kosmetyki apteczne mogą je zaspokoić. Ale ogólnie polecam je wybierać, są lepsze niż w zwykłych sklepach

6

Trochę mnie zniechęcają wyższe ceny…

7

W tym przypadku wyższa cena idzie w parze z wysoką jakością, jak zależy ci na dobrych efektach to myślę że warto. A czasem stosuje się tanie kosmetyki które wcale nie działają i co to za osz-czędność?

8

W sumie racja. Dzięki za rozjaśnienie

9

Proszę smile