Temat: Gdzie zrobić usg brzucha?

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam dziwne pobolewanie z prawej strony brzucha, tzn. raz z prawej, raz z lewej, ale częściej z prawej. Lekarz sugerował zrobić usg i dał mi skierowanie, ale termin mam na za 2 mies:/ nie chce tyle czekać i stwierdziłem, że dam te kilkadziesiąt zł za prywatne badanie. kwestia teraz gdzie najlepiej się udać?

2

Odp: Gdzie zrobić usg brzucha?

Witam! To może być kwestia złej perystaltyki jelit, a może i jelita drażliwego, ja miałam podobnie, ból umiejscowiony praktycznie niewiadomo gdzie:/ raz lewa, raz prawa strona brzucha. Trzeba się przyjrzeć kiedy boli najmocniej i najlepij zrezygnować z tego, co wywołuje ból. powinno przejść, mnie przeszło po odstawieniu kawy.

Może to to, a może co innego, samemu ciężko się zdiagnozować, a nawet  nie powinno się tego robić. Od tego są profesjonaliści. Kolego zajrzyj sobie na tę stronke macromedica.pl/usg-jamy-brzusznej-warszawa/ masz tam opisaną cała procedurę usg w tej przychodni, ja byłem, termin miałem na za 3 dni od zadzwonienia. Wyszło mi że mam piasek w nerce:/ dziadostwo bolało jak nie wiem.

4

a robią tam też inne rodzaje usg? stawów, ginekologiczne itd.?

Tak, z tego co się orientuję to inne typy też mają w ofercie. Tutaj jest opisane wszystko macromedica.pl/badania-usg-warszawa/ najlepiej chyba zadzwonić i się dowiedzieć konkretnie, co mogą zrobić. Sobjie jeszcze przypomniałem, że moja znajoma była tam na Dopplerze. to chyba usg żył jest.

6

O to jak doplera robią, to coś dla mnie, bo muszę zrobić kontrolne badanie. Dzieki za polecenie strony!

7

Ciesze się, ze wątek cieszy się taką popularnością;) Ja się już zapisałem, usg mam za 4 dni, mam nadzieję, że nic groźnego tam nie wyjdzie:/ czasami to najgorzej zacząć chodzić po lekarzach, bo potem się sypie po kolei:/

Spokojnie, tak naprawdę im wcześniej się zdiagnozujesz tym lepiej dla ciebie. więc idz na badanie ze spokojna glowa.