Temat: Czy uchylne okna dachowe to dobry pomysł do łazienki?

Witam, jestem w trakcie budowy domu i mam dylemat tej treści, że w projekcie domu w pomieszczeniu na poddaszu gdzie ma być łazienka architekt ulokował mi okno dachowe. Według niego to świetne rozwiązanie, ale według mnie z oknem dachowym może być wiele problemów. Już sam nie wiem dlatego chciałem się poradzić, uzyskać jakieś opinie.

2

Odp: Czy uchylne okna dachowe to dobry pomysł do łazienki?

A czemóż to okno dachowe w łazience miałoby być złym pomysłem. Zapewnia dodatkową wentylację, a wiadomka ze w łazience zawsze jest ogrom pary. Także przynajmniej nie będziesz miał zgnilizny i zamokłych ścian.

3

U mnie w domku wstawione są uchylne okna dachowe, w tym jedno właśnie w łazience i jestem mega zadowolona. Głównie ze względu na to, że w łazience jest naprawdę widno, cyrkulacja powietrza na wysokim poziomie, nie ma problemu z zaduchem i ogólnie fajna sprawa, bo kąpiel w wannie daje dużo przyjemności kiedy można popatrzeć na gwiazdy. Okno mamy z Fakro, zamawialiśmy przez internet żeby było taniej https://megablach.pl/okna-uchylno-obrot … 84_93.html, wybraliśmy model uchylno - obrotowy, bo z myciem nie ma wówczas problemu, tylko sobie odwracam je do środka i gotowe. Także radzę posłuchać architekta, a nie własnych obaw.

No dobrze, a jak się to odbija na ekonomice cieplnej, wiadomo, ze to poddasze i ciepło ucieka szybciej, a przez okna szczególnie. nie macie w łazience zimno?

5

No co ty bredzisz? Ciepło z domu nie ucieka od tak, a jak masz dach solidnie zaizolowany i ocieplony wełna dachową to czemóż ma uciekać ciepło? To sama zasada obejmuje uchylne okna dachowe, jeśli zamówisz solidne i dobre okna, to będą one szczelne i na pewno nie stracisz na ogrzewaniu. Także twoje obawy brzmią dla mnie jak absurd.

tak własnie rzuciłem okiem na tą dyskusję i chociaż nie mam u siebie łazienki z oknami dachowymi, to w innych pomieszczeniach na poddaszu są wstawione okna i nie mam żadnych problemów z ogrzewaniem. Wszystko jest jak należy. No i cyrkulacja powietrza jest na wysokim poziomie.

Pewnie macie rację, w sumie to samo mówił mi architekt, a ja chyba niepotrzebnie sieję ferment. Dzięki za opienie.